Mobilní Internet

Prakticky všichni bezdrátoví operátoři v ČR dnes rozlišují mezi Internetem v mobilním telefonu a nezávislým mobilním Internetem, realizovaným obvykle externím modemem připojeným k notebooku či jinému zařízení.

Internet v mobilu

Téměř bez výjimky všechny dnešní mobilní telefony umožňují připojení k Internetu pomocí sítě ve které jsou v provozu.

Ať už jsou samy tím koncovým zařízením, na kterém se obsah Internetu zobrazuje/užívá, nebo jsou využity pouze jako modem k připojení jiného zařízení(sítě).

Dá se říct, že koupit si dnes Smartphone (chytrý, obvykle velmi placatý telefon s dotykovým displejem) a nepoužívat nějaký datový tarif je skoro plýtváním penězi (za tento Smartphone).
I kdyby uživatel nechtěl používat různé aplikace pro sociální sítě, je zde mnoho jiných použití:

  • předpověď počasí pro místo kde  se uživatel nachází (automaticky) i jiná, zadaná
  • zdarma navigace i pro pěší ve městech
  • vyhledávače dopravních spojení spolu s nalezením nejbližší zastávky a navigací k ní
  • přístup na zprávy mnoha deníků a online zdrojů
  • a mnoho dalších využití

Samostatný mobilní Internet

Pro pracovníky v terénu je dnes nezbytné mít možnost se kdykoli a kdekoli připojit k Internetu.

Výhodou mobilního Internetu společnosti Telefónica O2 je zejména možnost používat zároveň jak 3G technologii, tak i CDMA (v pásmu 450 MHz, které bylo dříve použito pro analogovou NMT síť).

Ze zařízení si lze vybrat jak čistě 3G nebo CDMA modem, tak i kombinovaný, slučující obě technologie a vybírající vždy automaticky nejrychlejší dostupnou technologii.
Samozřejmě je možné službu naaktivovat na SIM kartu vloženou do mobilního telefonu a využívat ji jak v něm, tak například nasdílet Internet v telefonu přes Wi-Fi.